Reklama
Reklama

Sztukowany chodnik przy nowej ulicy na Jeżycach: "najważniejsze, że jest parkomat"

fot. Rada Osiedla Jeżyce
fot. Rada Osiedla Jeżyce

Mieszkańcy łapią się za głowę i kpią z takiego "remontu".

O sprawie informują osiedlowi radni z Jeżyc. - Czy tak powinna wyglądać droga wjazdowa na Nowe Jeżyce? W momencie przesłania do opiniowania projektu organizacji ruchu dla ulicy Nad Seganką Monady Development kończył budowę tej drogi bez uzyskania stosownych uzgodnień. Wynikało to zapewne z potrzeby zapewnienia dojazdu do bloków, w których deweloper oddawał już właścicielom klucze do nowych mieszkań. Nasza opinia była jednoznacznie negatywna, a w uzasadnieniu opisaliśmy szereg uwag, oraz konieczność zastosowania przyjętych w mieście standardów technicznych i estetycznych oraz takich rozwiązań, jakie są na innych ulicach i skrzyżowaniach Jeżyc z uwzględnieniem faktu, że teren jest objęty ochroną konserwatorską - podkreślają.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Zwrócono uwagę na mało estetyczne rozwiązania zastosowane przy ulicy, a także brak przejścia dla pieszych. - Niestety mamy obawy, że kolejne nowe drogi na tym obszarze będą wykonywane bez spojrzenia całościowego i powstanie tam misz masz różnych wizji deweloperów. Pytanie, czy właśnie tak wyobrażała sobie ten teren Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu pracując nad planem zagospodarowania przestrzennego - dopytują.

Przy zdjęciach m.in. "kolorowego" chodnika wykonane z kostki w różnych kolorach, pojawiły się komentarze kpiących z sytuacji mieszkańców. - Ktoś nie umie w układanki - napisał Michał. - Najważniejsze, że jest parkomat - dodała Marta.

Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że rozwiązanie widoczne na zdjęciach jest tymczasowe. - Wynika z konieczności zapewnienia komunikacji pieszej w ul. Kościelnej w czasie zimy - gdy zmieniające się warunki pogodowe uniemożliwiają przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych w tym rejonie prac - tłumaczy Agata Kaniewska z ZDM.

Docelowo połączenie nowej ulicy z Kościelną zostanie wyniesione i pojawi się tutaj przejście dla pieszych. Dalej zaplanowano progi płytowe, które umożliwia pieszym przejście przez jezdnię. - Prace przy wymianie nawierzchni chodnika w rejonie skrzyżowania rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Nowy chodnik będzie wykonany z płyt 50x50 cm i będzie zgodny ze standardami miejskimi wynikającymi z katalogu nawierzchni chodników. Całość robót w rejonie skrzyżowania, jak wyjaśnia wykonawca, ma zakończyć się na początku drugiego kwartału tego roku (jeśli pozwolą na to warunki pogodowe) - dodaje.

Jak podkreślają drogowcy, obecnie nowa ulica nie jest jeszcze drogą publiczną. Stanowi element placu budowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro