Reklama
Reklama

Jechał za szybko, bez uprawnień, z narkotykami i skradzionymi katalizatorami. Do tego kiepsko kłamał

fot. policja
fot. policja

Na terenie powiatu kościańskiego policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli audi A3 na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Powód? Nadmierna prędkość. Kierowca jechał 66 km/h w terenie zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h. Ale szybko okazało się, że prędkość nie jest jedynym zmartwieniem 35-letniego kierowcy.

- W trakcie czynności policyjnych ustalono, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały zatrzymane przez Starostę. Natomiast samochód audi A3 nie posiadał naklejki kontrolnej na szybie oraz aktualnego badania technicznego, a tablice rejestracyjne przypisane były do innego pojazdu - wyjaśnia kościańska policja.

Mieszkaniec powiatu średzkiego tłumaczył, że... zgubił swoje tablice. Dlatego użył niemieckich. Kontrola bagażnika rozwiała wszelkie wątpliwości funkcjonariuszy. - Znaleźli w nim oryginalne tablice rejestracyjne, a także 6 sztuk katalizatorów oraz sprzęt służący do ich wycinania. Tym razem mężczyzna tłumaczył się, że jest mechanikiem, "zbiera" katalizatory i je sprzedaje. Absurdalne tłumaczenie mężczyzny nie przekonało policjantów drogówki - dodaje.

Kierowcę i pasażera zatrzymano. Przy kierowcy dodatkowo znaleziono amfetaminę, a w miejscu zamieszkania 30-letniego pasażera - marihuanę. Mężczyznom postawiono zarzuty, dodatkowo kierowca dostał mandat w wysokości 2050 zł za wykroczenia drogowe. Obecnie trwa ustalanie, gdzie mężczyźni ukradli katalizatory.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro