Reklama
Reklama

IMGW wydał dwa ostrzeżenia!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. OSP Kwiatowe
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. OSP Kwiatowe

Dotyczą całej Wielkopolski.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Ostrzeżenie obowiązuje w całej Wielkopolsce od godziny 4:00 do 10:00, w czwartek 20 stycznia. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1 C, temperatura minimalna przy gruncie około -2 C - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85 procent.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

To nie jedyne ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Kolejne dotyczy silnego wiatru. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W dzień możliwa burza - czytamy w komunikacie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 75 procent. Ostrzeżenie również obowiązuje na terenie całej Wielkopolski, ale w godzinach od 3:00 do 10:00 w czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro