Reklama
Reklama

97-latek przez pomyłkę trafił do szpitala na MTP. Okazało się, że nie miał koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik

Sprawę opisuje Radio Poznań. Po tym, jak mężczyzna poczuł się źle w ubiegły piątek, lekarz pierwszego kontaktu zlecił test na koronawirusa. Gdy stan 97-latka pogorszył się mężczyzna z małżonką, udał się do szpitala. Po drodze dotarła do nich informacja o pozytywnym wyniku testu. Pan Stanisław został przewieziony do covidowego szpitala na MTP. Żona po wykonaniu testu została odesłana do domu, na kwarantannę. W poniedziałek kobieta odebrała telefon od lekarza rodzinnego z informacją, że doszło do pomyłki. 97-latek ma negatywny wynik testu. Potwierdziły to testy wykonane w szpitalu.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Do weryfikacji statusu wirusologicznego pacjentów przywiązujemy bardzo dużą uwagę - mówi w rozmowie z Radiem Poznań, naczelny lekarz szpitala na MTP, doktor Szczepan Cofta. Natomiast nie jesteśmy odpowiedzialni, jeżeli ktoś został błędnie wpisany do systemu. Mogę powiedzieć, że jeśli przyjęliśmy 1500 pacjentów podczas czwartej fali, 1300 pacjentów podczas fali trzeciej i zaistniały jakieś wątpliwości to dotyczą one pojedynczych pacjentów. Nie jest to skala duża, ale wymaga naszej czujności i weryfikacji - dodaje i zaleca ponowne wykonanie testu, by wykluczyć, że pan Stanisław mógł zarazić się koronawirusem podczas pobytu w szpitalu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro