Reklama
Reklama

Minister zdrowia: "wprowadzamy przejście na pracę zdalną w administracji publicznej, ale tylko tam gdzie to możliwe"

fot. Ministerstwo Zdrowia / FB

Ponadto nowych obostrzeń na razie nie będzie.

Jak przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski dzisiejsze statystyki dotyczące koronawirusa są bardzo poważne. Nie tylko wkroczyliśmy w 5 falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała. Mamy 30 586 nowych i potwierdzonych przypadków. Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku. Widzimy, że bardzo dynamicznie rośnie liczba zleceń na kolejne badania w kierunku Covid-19. To przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia - mówił minister.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Adam Niedzielski nie zapowiedział wprowadzenia nowych restrykcji. Wprowadzamy, tam gdzie to możliwe, przejście na pracę zdalną w administracji publicznej. Ten scenariusz, który się realizuje, przy wyniku ponad 30 tys. przypadków, jest bardzo niebezpieczny i wymaga bardzo odpowiedzialnej postawy. Musimy ściśle zachowywać zasady DDM, czyli stosowania przede wszystkim maseczek, zachowywania dystansu, zwiększonej częstotliwości dezynfekcji rąk. Będziemy apelować do wszystkich pracodawców, którzy mają możliwość wdrożyć bez przeszkód pracę zdalną, aby to zrobili - dodał minister.

W trakcie konferencji Niedzielski zapewnił, że szkoły pozostaną otwarte. Tłumaczył to okresem feryjnym. Co się będzie działo po feriach, zadecydujemy w miarę analizy czy monitorowania bieżącej sytuacji epidemicznej - dodał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro