Reklama
Reklama

Pijany 16-latek trafił na SOR. "Był półprzytomny"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Z kolegą chciał uczcić rozpoczęcie ferii zimowych.

Zgłoszenie o nastolatku leżącym przy garażach w pobliżu torowiska przy ul. Janowieckiej w Wągrowcu funkcjonariusze odebrali w sobotę wieczorem. Funkcjonariuszy powiadomił mężczyzna, który wyszedł na spacer z psem. Zauważył dwóch chłopaków, z których jeden nie mógł ustać na nogach. Drugi, gdy zobaczył, że ktoś się sytuacją interesuje, uciekł.


Mężczyzna pozbierał nastolatka, pomógł mu dotrzeć do pobliskiego bloku, powiadomił służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Przybyli na miejsce policjanci ustalili tożsamość nastolatka z posiadanej przez niego legitymacji szkolnej, po chwili na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia, która zabrała półprzytomnego chłopaka na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wągrowcu - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

Z dalszych ustaleń policjantów wynika, że koledzy spotkali się w sobotnie popołudnie i postanowili uczcić rozpoczynające się ferie, w sposób nie tylko absolutnie głupi, ale wręcz zagrażający ich życiu. Rówieśnicy spożywali wódkę, którą kupili w jednym z osiedlowych sklepów. Dokumentacja Policji z przeprowadzonych czynności przesłana zostanie do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu - dodaje.

Policjanci zajmują się też sprawą sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, co może oznaczać też spore problemy dla sklepu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro