Reklama

Poznańscy radni zdecydowali. Będą zarabiać więcej

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Za byli radni PO i Wspólnego Poznania. Radni PiS głosowali przeciwko, albo wstrzymali się od głosu.

Od 1 listopada weszło w życie rozporządzenie w sprawie wynagradzania osób wchodzących w skład organów wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego oraz diet radnych, które obliczane są na podstawie kwoty bazowej dla całego kraju. We wtorek decyzję w tej sprawie podjęli poznańscy radni. Dotychczas diety wynosiły ponad 2 tys. zł, teraz maksymalnie mogą przekraczać 4 tys. zł. Dokładnych kwot nie podano, bo są one zależne od pełnionych w radzie funkcji.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem Poznań sekretarz miasta Poznania Stanisław Tamm, wzrost wydatków na diety wyniesie około 490 tysięcy złotych - to średnio około 1000 zł dla każdego radnego. Dokładne kwoty nie są znane, bo są one zależne od pełnionych w radzie funkcji, czy obecności na posiedzeniach. Przyjęto miesięczną dietę w wysokości 50 procent kwoty stanowiącej podstawę naliczenia diet. Ponadto zwiększono wysokość diety, która jest uzależniona od pełnionych funkcji przez radnego - mówił dziennikarzom Stanisław Tamm.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku poznańscy radni zaakceptowali projekt uchwały zakładającej podniesienie wynagrodzenia prezydentowi Poznania - to teraz z dodatkami około 20 tys. zł brutto.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro