Reklama

W środę pogrzeb Tymka z Koziegłów. Rodzice mają prośbę: "sprawmy, by i teraz mógł uczynić dobro"

fot. siepomaga.pl

Chłopiec zmarł w ubiegły piątek.

Historia Tymka od lat znana była naszym Czytelnikom. Chłopiec walczył z chorobą - neuroblastomą - nowotworem układu współczulnego od 2017 roku. Choć wydawało się, że leczenie, na które między innymi za pośrednictwem portalu siepomaga.pl udało się uzbierać, przyniosło rezultaty, w 2020 roku doszło do wznowy. Guz odrósł dokładnie w tym miejscu, w którym pojawił się pierwszy raz. Pojawiły się przerzuty, także w głowie. Nie pomogły chemioterapie, ani przeszczep szpiku od małego brata Tymka. Ruszyła kolejna zbiórka, potrzebna była ogromna kwota na wyjazd do Nowego Jorku. Ostatecznie 10-latek trafił na terapię do Barcelony, ale nie zdążył się jej poddać.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pogrzeb Tymka odbędzie się dziś - msza św. zostanie odprawiona o godz. 10:00 w parafii p.w. św. Brata Alberta w Koziegłowach, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 11:00 na cmentarzu w Czerwonaku.

Rodzice chłopca prosili, by zamiast przynosić kwiaty wesprzeć zbiórki innych dzieci. Natomiast w związku z tym, że chłopiec również był wolontariuszem WOŚP jest jeszcze jedna prośba. Powstała również ostatnia skarbonka Tymka dla WOŚP. Dwa lata temu Tymuś osobiście zbierał pieniążki do puszki. Sprawmy by i teraz mógł uczynić dobro - informują najbliżsi chłopca. Puszkę znajdziemy tutaj.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2838636986434913&id=1745432122422077

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro