Reklama
Reklama

Mieszkańcy przelewają pieniądze za śmieci na zły rachunek. Wpłaty trafiają do GOAP-u

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GOAP

Wpłaty na złe konto wpłynęły od ponad sześciu tysięcy osób.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, od 1 stycznia 2022 roku to miasto nadzoruje odbiór odpadów od mieszkańców. Tym samym przestało być członkiem Związku Międzygminnego GOAP. Teraz to miasto będzie odpowiedzialne za odbiór odpadów, a to wiąże się z przejęciem wielu kompetencji w tym zakresie. Kluczową sprawą było między innymi przyjęcie deklaracji śmieciowych od mieszkańców.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Według informacji Radia Poznań, sporo jest pomyłek. W styczniu ponad sześć tysięcy osób wpłaciło pieniądze na konto GOAP-u. Dla mnie to jest bardzo istotne, żebyście Państwo - mieszkańcy gmin, którzy wcześniej płacili do związku międzygminnego - żebyście sprawdzili, czy na pewno te pieniądze są kierowane do właściwego urzędu miasta i gminy. Po pierwsze nie będziecie Państwo czekali na zwrot pieniędzy, a po drugie my nie będziemy musieli wykonać tych kilka tysięcy czynności sprawdzających- mówi dziennikarzom Andrzej Springer, dyrektor GOAP-u i apeluje, by mieszkańcy sprawdzili, czy nie mają nadal ustawionych automatycznych przelewów.

Urzędnicy zanim dokonają zwrotu, muszą sprawdzić, czy wcześniej ktoś nie miał zaległości. Dopiero wtedy wypłata jest możliwa, co może potrwać nawet kilka miesięcy.
Przypominamy, że osoby, które nie mają jeszcze indywidualnego rachunku, mogą wpłacać pieniądze na ogólne konto. Pisaliśmy o tym tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro