Reklama
Reklama

Skwer Bohdana Smolenia w Poznaniu? Jest decyzja radnych

L.T. | fot. Odsłonięcie pomnika - czerwiec 2021

Chodzi o miejsce, które już od dawna przez mieszkańców nazywane było skwerem Bohdana Smolenia.

Na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki stoi już rzeźba upamiętniająca artystę kabaretowego Bohdana Smolenia. Jak już informowaliśmy, projekt nazwania skweru imieniem artysty pozytywnie zaopiniowała pod koniec roku Rada Osiedla Stare Miasto. Rada osiedla opiniuje w przypadku nazw ulic i skwerów. Czasami są tam pewne kontrowersje, są podziały przy nadawaniu imion skwerom czy ulicom. Natomiast myślę, że jeśli chodzi o skwer Bohdana Smolenia, to nie będzie kontrowersji, ale dużo radości i uśmiechu - mówił jeszcze przed podjęciem decyzji w rozmowie z Radiem Eska radny Tomasz Dworek.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Po zaopiniowaniu radnych osiedlowych projektem uchwały miała zająć się najpierw Komisja Kultury i Nauki RMP, a następnie Rada Miasta. Jak dziś informuje, Radio Poznań miejscy radni podjęli decyzję - Bohdan Smoleń będzie miał swój skwer w Poznaniu.

Bohdan Smoleń zmarł w grudniu 2016 roku po ciężkiej chorobie. Legenda polskiego kabaretu, członek kabaretu Tey, założyciel fundacji Stworzenia Pana Smolenia działającej w podmosińskim Baranówku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro