Reklama
Reklama

Będzie nowy kierunek zawodowy w Polsce. Fachowcy będą się kształcić w poznańskiej szkole

fot. MTP

Rusza projekt Monter EXPO. Przyszli specjaliści od zabudowy stoisk targowych i obsługi targów, koncertów i innych wydarzeń będą od września uczyć się w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

Poznań od samego początku był miastem handlowym. Już tysiąc lat temu skupiał szlaki kupieckie z różnych części Europy. Dzisiaj symbolem stolicy Wielkopolski w zakresie handlu są Międzynarodowe Targi Poznańskie, które każdego roku odwiedza kilkaset tysięcy ludzi. Rozwijający się przemysł targowy potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Jako Miasto od lat stawiamy na szkolnictwo zawodowe. Tworząc ofertę edukacyjną zwracamy uwagę, by w naszych szkołach były wykładane zawody atrakcyjne dla młodzieży, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Sądzę, że propozycja, przygotowana we współpracy z ministerstwem i Izbą Przemysłu Targowego, taka będzie. Cieszę się również, że Międzynarodowe Targi Poznańskie zyskają zaplecze specjalistów - dodaje.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

W związku z tym, że fachowców brakuje z inicjatywy PIPT powstał pomysł utworzenia i wprowadzenia do klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego dwóch nowych zawodów: Monter Konstrukcji Targowo-Wystawienniczych oraz Technik Obsługi Przemysłu Targowo-Wystawienniczego, a także rozpoczęcia edukacji w tych zawodach. Projekt nazwany Monter EXPO jest współtworzony przy współpracy Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

Od września 2022 r. planowane jest rozpoczęcie kształcenia młodzieży w zawodzie Monter Konstrukcji Targowo-Wystawienniczych na poziomie branżowej szkoły I stopnia oraz w zawodzie Technik Obsługi Przemysłu Targowo-Wystawienniczego na poziomie branżowej szkoły II stopnia i technikum. Uzyskane kwalifikacje będą kluczowe dla świadczenia pracy w firmach zajmujących się techniczną obsługą targów, konferencji, eventów, ale również koncertów oraz innych wydarzeń o charakterze artystycznym - informują miejscy urzędnicy.

Podróżując po krajach Europy, zwiedzając targi w Paryżu, Londynie, Kopenhadze czy Amsterdamie, zawsze na stoiskach targowych słychać głos polskich pracowników. Właśnie dzięki nam, dzięki firmom zabudowującym stoiska targowe z Polski, nasz kraj jest liderem zabudowy stoisk w Europie - podkreśla Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro