Reklama
Reklama

O krok od tragedii. Gałęzie przebiły szybę i wpadły do wnętrza jadącego samochodu

fot. KPP Wolsztyn

Na szczęście kierowca nie stracił panowania nad autem.

Powodem niebezpiecznej sytuacji był silny wiatr, który w poniedziałek wyrządził wiele szkód również w Wielkopolsce. Jedno z niebezpiecznych zdarzeń opisują wolsztyńscy policjanci. Przed południem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do Chobienic, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem kierującego Peugeotem, 41-letniego mieszkańca Szamotuł.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Zdarzenie, jak się okazało nie było jednak następstwem kolizji z innym uczestnikiem ruchu lub jazdy niezapewniającej panowania nad pojazdem. Doszło do niego za przyczyną silnego wiatru, który odłamał fragment drzewa rosnącego przy drodze. Spadające gałęzie drzewa poważnie uszkodziły samochód, przebijając m.in. szybę czołową. Jedna z gałęzi zatrzymała się na wysokości obręczy kierownicy. Mężczyzna nie stracił panowania nad autem i zdołał je bezpiecznie zatrzymać - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Uszkodzone auto odjechało na lawecie. Kierujący samochodem mężczyzna mógł mówić o dużym szczęściu, ponieważ pomimo grozy tej sytuacji nie odniósł obrażeń ciała - kończy rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro