Reklama
Reklama

Zniszczyli szopkę i ukradli figurę baranka. Wpadli dzięki monitoringowi

fot. Straż miejska

Czujne oko operatora miejskiego monitoringu.

Jak podaje straż miejska, do zdarzenia doszło około 3.20 w nocy na Placu Wolności. - Pracownik Straży Miejskiej obserwując obraz z kamery monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na czterech młodych mężczyzn, którzy zatrzymali się przed szopką betlejemską. Jeden z nich najpierw kopał, a później wyciągnął pałkę teleskopową i uderzał nią w figurki znajdujące się w szopce. Urwał kilka elementów, a następnie wyrywał figurkę baranka i zabrał ją ze sobą. Żaden z kolegów nie próbował mu przeszkodzić, a wręcz przeciwnie, odchodził z barankiem przy ich aplauzie - wyjaśnia SM.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

O zajściu operator poinformował policję i cały czas obserwował drogę mężczyzn przez kolejne ulice. - Cała rozbawiona czwórka udała się w kierunku ul. Nowowiejskiego. Operator nie tylko na bieżąco relacjonował policjantom drogę przemieszczania się mężczyzn, ale również po zatrzymaniu wszystkich, wskazał sprawcę dewastacji - dodaje.

W całym 2021 roku operatorzy miejskiego monitoringu wychwycili prawie 6000 zdarzeń wymagających interwencji służb. Przede wszystkim było to spożywanie alkoholu w miejscach, w których nie można tego robić. Najwięcej interwencji odnotowano na Starym Mieście - prawie połowę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro