Reklama
Reklama

Zniszczyli szopkę i ukradli figurę baranka. Wpadli dzięki monitoringowi

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Czujne oko operatora miejskiego monitoringu.

Jak podaje straż miejska, do zdarzenia doszło około 3.20 w nocy na Placu Wolności. - Pracownik Straży Miejskiej obserwując obraz z kamery monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na czterech młodych mężczyzn, którzy zatrzymali się przed szopką betlejemską. Jeden z nich najpierw kopał, a później wyciągnął pałkę teleskopową i uderzał nią w figurki znajdujące się w szopce. Urwał kilka elementów, a następnie wyrywał figurkę baranka i zabrał ją ze sobą. Żaden z kolegów nie próbował mu przeszkodzić, a wręcz przeciwnie, odchodził z barankiem przy ich aplauzie - wyjaśnia SM.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

O zajściu operator poinformował policję i cały czas obserwował drogę mężczyzn przez kolejne ulice. - Cała rozbawiona czwórka udała się w kierunku ul. Nowowiejskiego. Operator nie tylko na bieżąco relacjonował policjantom drogę przemieszczania się mężczyzn, ale również po zatrzymaniu wszystkich, wskazał sprawcę dewastacji - dodaje.

W całym 2021 roku operatorzy miejskiego monitoringu wychwycili prawie 6000 zdarzeń wymagających interwencji służb. Przede wszystkim było to spożywanie alkoholu w miejscach, w których nie można tego robić. Najwięcej interwencji odnotowano na Starym Mieście - prawie połowę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro