Reklama
Reklama

Miasto sprzedaje działki przy Unii Lubelskiej: mogą tu powstać nowe osiedla

fot. Google Street View

To kolejna próba sprzedania tego terenu, choć pierwsza w obecnym kształcie.

Już w 2020 roku miasto próbowało sprzedać teren położony u zbiegu ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej. Łącznie działki miały 21 tysięcy metrów kwadratowych, a cena wywoławcza wynosiła 50 milionów złotych. Nie zgłosił się żaden zainteresowany zakupem podmiot.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Teraz miasto ponownie wystawiło teren na sprzedaż, ale w dwóch przetargach. Pierwszy dotyczy działki przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej o powierzchni nieco ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych, a drugi sąsiadującej z nią działki położonej przy Unii Lubelskiej o powierzchni 7500 metrów kwadratowych. Za pierwszy teren miasto chce 31 mln złotych, a za drugi 18 mln złotych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na terenach tych może powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub zabudowa usługowa.

Przetargi odbędą się 24 marca w Urzędzie Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro