Reklama
Reklama

Są dwie apelacje w sprawie Kajetana P. Obrona żąda uchylenia wyroku dożywocia za zabójstwo

archiwum | fot. policja

Rok temu pochodzący z Poznania mężczyzna został skazany na dożywocie.

Okazuje się, że to nie koniec sprawy Kajetana P. Już w 2021 roku Polska Agencja Prasowa podawała, że skazany próbuje sprawiać wrażenie osoby chorej psychicznie. Gdy jest sam w celi - czyta i ćwiczy, jest spokojny. Gdy dochodzi do kontaktu z wychowawcami, ma się stawać agresywny, przez co często dostaje kary.

Z ustaleń Interii wynika, że do sądu wpłynęły dwie apelacje dotyczące wyroku. Prokuratura chce, by mężczyznę uznano za poczytalnego i nie kwestionuje wymiaru kary. Obrona domaga się natomiast uchylenia wyroku. Jej zdaniem wyrok został źle uzasadniony.

Kajetana P. skazano za zamordowanie nauczycielki języka włoskiego. Była to jedna z głośniejszych zbrodni, do jakich doszło w naszym kraju. Mężczyzna 3 lutego 2016 roku umówił się z Katarzyną J. w mieszkaniu na warszawskiej Woli. Pretekstem do spotkania była chęć nauki języka włoskiego - kobieta była lektorką. Za pomocą przywiezionego noża Kajetan P. zamordował kobietę, a następnie rozczłonkował zwłoki i przewiózł do swojego mieszkania. Mężczyzna zbiegł z Polski. Zatrzymano go kilkanaście dni później na wyspie Malta.

Sąd uznał, że Kajetan P. zabił kobietę oraz zaatakował policjanta w samolocie w trakcie konwoju do kraju. Pomimo orzeczenie biegłych, że mężczyzna w chwili popełnienia obu czynów miał ograniczoną poczytalność, Kajetan P. został skazany na dożywocie. Zasądzono, że karę odbędzie w systemie terapeutycznym. Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro