Reklama
Reklama

Dlaczego warto śledzić samochody ciężarowe przy pomocy monitoringu GPS?

Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie monitoringu GPS dla ciężarówek będzie naprawdę korzystne. Będziesz mieć pełną kontrolę nad swoją flotą samochodów, ponieważ zawsze będziesz świadomy ich stanu i będziesz mógł podejmować szybkie decyzje w zależności od aktualnej sytuacji. Zobaczysz, że funkcjonowanie Twojego taboru dramatycznie się polepszy, a koszty utrzymania znacznie spadną. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać dodatkowe informacje. Miłej i pożytecznej lektury!

Zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy

Prawie wszystko, co jest śledzone przez system monitorowania pozycji na całym świecie, może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Na przykład nadmierna prędkość jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zbytniej eksploatacji, a gdy kierowcy jeżdżą wolniej i bezpieczniej, zużywają znacznie mniej benzyny. Wiele systemów automatycznie ostrzeże Cię, jeśli kierowca jedzie zbyt szybko i zaproponuje ograniczenie prędkości.

Możesz również oszczędzać benzynę, wysyłając najbliższy pojazd do miejsca docelowego, co jest możliwe dzięki technologii GPS właśnie. Zminimalizuje to również czas realizacji zamówienia, co przełoży się na większą satysfakcję klienta. Bardziej precyzyjne podejście do rozliczeń, które jest możliwe dzięki konkretnym programom, to kolejna możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. W witrynach klientów stosuje się rozliczenia "punktów orientacyjnych".

Bezpieczeństwo użytkowania pojazdów

Proaktywne podejście do ochrony zasobów i bezpieczeństwa pracowników to jeden z obszarów, w których przydaje się śledzenie pojazdów użytkowych. Kiedy dokładnie wiesz, gdzie znajduje się kierowca i ciężarówka, znacznie łatwiej jest zareagować na każdą sytuację. Oprócz systemu monitorowania istnieją aplikacje jak Verizon Connect, które mogą śledzić aktywność kierowców.

Wszelkie nietypowe zachowania podczas jazdy, takie jak gwałtowne hamowanie, przyspieszanie lub nadmierne utrzymywanie wysokiej prędkości, mogą być stale obserwowane, a kierownictwo może podjąć wszelkie niezbędne działania, aby je usunąć. Warto też edukować kierowców o znaczeniu ekonomicznej jazdy.

Lepsze obsługiwanie klientów

Wszyscy menedżerowie chcieliby mieć możliwość skrócenia czasu dostawy bez poświęcania jakości usług. Korzystając z urządzenia śledzącego GPS, dyspozytorzy mogą otrzymywać informacje w czasie rzeczywistym, zapewniając, że wszyscy zaangażowani są na bieżąco ze statusem dostawy. Będziesz dokładnie wiedzieć, gdzie znajduje się samochód w danym momencie, ponieważ zyskujesz mapowanie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że zamiast czekać kilka godzin na dostawę, będziesz mógł powiadomić swoich konsumentów o jej nadejściu.

Podsumowanie

Dziś nie można sobie wyobrazić firmy transportowej, która nie używa śledzenia GPS. Tym bardziej że może usprawnić działalność firmy na wiele sposobów, nie tylko pod względem lokalizacji ciężarówek. Warto zatem samodzielnie zapoznać się z licznymi możliwościami, które przynosi ta konkretna technologia, szczególnie w obliczu jej dalszego rozwoju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro