Reklama
Reklama

Jest nowa zwyciężczyni 13. PKO Poznań Maratonu. Poprzednią zdyskwalifikowano za doping

Kenijka na mecie | fot. Przemysław Łukaszyk
Kenijka na mecie | fot. Przemysław Łukaszyk

Pierwsze miejsce zajęła jednak Polka.

17 października w Poznaniu odbyła się trzynasta edycja półmaratonu. Na starcie stanęło prawie 5000 biegaczy. Wśród kobiet numerem jeden okazała się Kenijka Tabita Gicha, która pokonała trasę w 1 godzinie 9 minut i 2 sekundy ustanawiając nowy rekord trasy. Dziś okazuje się, że Kenijka oszukiwała.

- Informujemy, że w dniu 22.12.2021 r. nastąpiło otwarcie dokumentacji badań antydopingowych przeprowadzonych podczas 13. PKO Poznań Półmaratonu. Wyniki badań próbki A należącej do GICHA TABITA (KEN) wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z obowiązującą "Listą Zabronioną WADA" - podaje organizator 13. PKO Poznań Maratonu.

- Zawodniczka zrezygnowała z prawa do padania próbki B. Tym samym wynik badania próbki A został uznany za ważny, a Organizator - Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji dyskwalifikuje zawodniczkę. Zwyciężczynią 13. PKO Poznań Półmaratonu w klasyfikacji generalnej kobiet z wynikiem 1:09:18 zostaje KAROLINA NADOLSKA (POL). Warto dodać, że osiągnięty na mecie wynik Karoliny jest aktualnym rekordem Polski w półmaratonie, który został ratyfikowany kilka dni temu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki - dodaje.

Numerem dwa została Izabela Paszkiewicz, a numerem trzy Belay Addisalem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
44.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro