Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak o sprawie Djokovicia: "Australia to silne państwo prawa (...) Na drugim biegunie mamy Polskę za rządów Zjednoczonej Prawicy - państwo z kartonu"

fot. PAP/EPA

Prezydent Poznania zabrał głos w sprawie decyzji australijskiego sądu, który nakazał tenisiście Novakowi Djokoviciowi opuszczenie kraju. Zdecydowano, że obecność niezaszczepionego Djokovicia w Australii "może powodować społeczny niepokój" stąd decyzja o deportacji.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Jacek Jaśkowiak nie mógł przejść obok takiej informacji obojętnie. - Sprawa Novaka Djokovicia i decyzja australijskiego sądu o jego deportacji wstrząsnęła światem tenisa. Jednocześnie pokazała, jaka przepaść nas dzieli. Australia to silne państwo prawa, wobec którego każdy jest równy i gdzie na pierwszym miejscu stawia się zdrowie obywateli. Na drugim biegunie mamy Polskę za rządów Zjednoczonej Prawicy - państwo z kartonu, gdzie rządzący, skupieni na sondażach, boją się podejmowania trudnych decyzji. Snują wizje silnego, praworządnego państwa, a w rzeczywistości kapitulują przed małą grupką antyszczepionkowców, uprawiając w walce z pandemią prowizorkę, kosztem zdrowia i życia tysięcy Polaków - skomentował w mediach społecznościowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro