Reklama

Tak będą trenować poznańscy policjanci! Hala sportowa już po remoncie

fot. Policja

Po trwającym prawie rok remoncie hala sportowa przy ulicy Taborowej została z końcem 2021 roku oddana do użytku.

Policjanci i pracownicy wielkopolskiej Policji doczekali się nowoczesnej hali sportowej. Gruntowną przemianę przeszła między innymi sala sportowa przeznaczona do gier zespołowych. Jest ona przystosowana dla takich rozgrywek jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka. Policjanci i pracownicy Policji będą mogli podnosić swoją sprawność fizyczną, brać udział w szkoleniach i zajęciach taktyk interwencji. Ponadto będą mogły się tam odbywać różnego rodzaju imprezy i zawody sportowe - przekazuje Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Wyremontowana została również siłownia wraz ze specjalnie przygotowanym ringiem i matami do trenowania sztuk walki. Została ona wyposażona między innymi w worki bokserskie, ławki, drążki. Dodatkowo zakupiono również rowery stacjonarne oraz profesjonalne bieżnie - dodaje.

Ponadto w związku z tym, że w budynku znajdują się sale wykładowe kandydaci chętni do wstąpienia w szeregi policji będą mogli zdawać tam całość egzaminów, będących pierwszym etapem rekrutacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro