Reklama
Reklama

POSUM przygotował więcej terminów szczepień przeciwko Covid-19. "Zainteresowanie jest zmienne"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych przygotowano więcej terminów szczepień, które ciągle przystosowywane są do liczby chętnych.

W najbliższych dniach są to kolejno:

18 - 21 stycznia, godz. 15:00 - 18:00
25 - 28 stycznia, godz. 15:00 - 18:00

Zainteresowanie szczepieniami jest zmienne. Musimy brać pod uwagę zróżnicowaną liczbę chętnych na szczepienie danego dnia oraz zmienny czas realizacji szczepień. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów - mówi Ewa Smuszkiewicz, koordynator szczepień w POSUM. Zdarza się, że musimy przeznaczyć więcej czasu na spokojną rozmowę z rodzicem lub dzieckiem. Szczepienia dzieci przebiegają często bardzo sprawnie, ale i tak przewidujemy blisko dwa razy więcej czasu na ich realizację. Chcemy zapewnić w ten sposób komfort młodym pacjentom i ich rodzicom - dodaje.

Dlatego pracownicy POSUM proszą pacjentów o wcześniejszą rejestrację na konkretny dzień i godzinę. Oczywiście przyjęty zostanie każdy, kto będzie się kwalifikował do szczepień.

Rejestrować się można:
- osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436 w godz. 8:00 - 14:00
- poprzez formularz dostępny na stronie: posum.pl/kontakt: wybierając poradnię Szczepienia COVID-19.

Szczepienia to jak dotąd nasza najlepsza broń w walce z koronawirusem - podkreśla Konrad Zaradny, dyrektor POSUM. Warto skorzystać z nich już teraz, bo jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce czeka nas kolejny wzrost zakażeń spowodowany nowym wariantem - Omikronem. Szczepionka może uchronić przed ciężką chorobą i przed śmiercią - dodaje.

W POSUM zaszczepić mogą się również dzieci. Dostają wyłącznie preparat firmy Pfizer - ale jego ilość jest mniejsza niż dla dorosłych. Szczepionka jest dwudawkowa - dlatego po przyjęciu pierwszej dawki, punkt szczepień umawia dziecko od razu na drugą, po minimum 21 dniach - informują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro