Reklama
Reklama

Kolejne 3 mln złotych przeznaczone zostaną na kulturę w regionie

Rawicki Dom Kultury | fot. UMWW Poznań
Rawicki Dom Kultury | fot. UMWW Poznań

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach zainaugurowanego w ubiegłym roku programu "Kulisy kultury". Wnioski można składać do 28 lutego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego w tym roku, podobnie jak w 2021, przeznaczył 3 mln złotych dla lokalnych samorządów na wsparcie realizacji zadań, związanych z poprawą i rozwojem infrastruktury kulturalnej.

Dzięki wsparciu uzyskanemu z programu"Kulisy kultury" wiele lokalnych instytucji kultury będzie mogło realizować koncerty czy spektakle na poziomie, który dziś nie jest możliwy - zapewnia Marszałek Marek Woźniak.

W 2021 roku dofinansowanie SWW otrzymały 53 zadania, dotyczące poprawy funkcjonowania lokalnych instytucji kultury. 14 z nich miało charakter inwestycyjny, a 39 - remontowy. Wśród nich były projekty zrealizowane np. przez Sulmierzycki i Wolsztyński Dom Kultury czy Rawicki Dom Kultury, w którym pojawiły się okna witrażowe. Także w tym roku instytucje kulturalne w regionie mają szansę na realizację swych projektów, polegających na poprawie i rozwoju infrastruktury kultury.

Gmina czy powiat mogą za uzyskane pieniądze - maksymalnie do 50 proc. kosztów całkowitych zadania i nie więcej niż 100 tys. złotych - wyremontować istniejące ośrodki kultury. Mogą także przystosować posiadane budynki do celów kulturalnych. Po modernizacji funkcjonujące w nich instytucje muszą służyć kulturze przez co najmniej pięć kolejnych lat. Dodajmy, że zgłaszać można remonty lub inwestycje, dotyczące obiektów, do których wnioskujący mają tytuł prawny, wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego lub trwałego zarządu. Warto zaznaczyć, że program nie obejmuje finansowania budowy nowych obiektów - informuje Anna Parzyńska - Paschke, rzeczniczka marszałka.

Nabór wniosków będzie trwał do 28 lutego bieżącego roku. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro