Reklama
Reklama

Kolejna akcja antyaborcyjna odbywa się w centrum miasta

fot. L.T.

Plakaty antyaborcyjne można było zobaczyć dziś na placu Adama Mickiewicza.

Na pikiecie pojawiło się na razie kilka osób zarówno przeciwników, jak i zwolenników aborcji. Do tej pory akcja przebiega bardzo spokojnie. Mnifestację zorganizowali członkowie Fundacji Życie i Rodzina, którzy pojawili się w tym miejscu ze swoim banerem. Z głośników można też było usłyszeć antyaborcyjne nagrania.

Największa w Polsce zorganizowana grupa przestępcza, handlująca nielegalnymi pigułkami poronnymi, świętuje właśnie 5 lecie swojej publicznej działalności. Swoboda działania, jaką gwarantuje aborcyjnym przestępcom bezczynność polityków i służb, pozwoliła zamordować przez ten czas kilkadziesiąt tysięcy polskich dzieci, okaleczyć tysiące kobiet i pozyskać aktywistów, którzy pomagają w dystrybucji i promocji śmiercionośnych tabletek - napisali organizatorzy akcji.

Dlatego właśnie powstał nasz obywatelski projekt ustawy "Stop aborcji". Jego celem miała być m.in. naprawa naszego prawa tak, aby umożliwiało skuteczne ściganie przestępczości aborcyjnej. Projekt został jednak odrzucony już w pierwszym czytaniu na wniosek klubu PiS, który argumentował, że odrzucenie "Stop aborcji" rzekomo leży "w interesie społecznym" oraz "w interesie państwa" - dodali.

Na godzinę 16:00 zapowiedziano różaniec. Odmówimy publiczny różaniec, ponieważ jak uczy św. Ludwik de Montfort: "Modlitwa publiczna jest bardziej skuteczna od modlitwy indywidualnej dla złagodzenia gniewu Bożego, wyjednania Jego miłosierdzia; z tego powodu Kościół, prowadzony przez Ducha Świętego, popierał ją zawsze we wszystkich katastrofach i powszechnych klęskach" - dodają przedstawiciele Fundacja Pro - Prawo do Życia: Poznań.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro