Reklama
Reklama

Nowe jezioro pod Poznaniem. Teren pod inwestycje został przekazany wykonawcy

fot. Gmina Kleszczewo

O nowych działaniach w tej sprawie informuje Gmina Kleszczewo.

Zbiornik "Tulce" to zbiornik retencyjny wód powierzchniowych w dolinie rzeki Meciny, w pobliżu miejscowości Tulce w gminie Kleszczewo, która jest terenem intensywnej produkcji rolnej. O inwestycji mówiło się od ponad 30 lat. Kilka dni temu zastępca dyrektora Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Arkadiusz Koza, reprezentujący inwestora budowy zbiornika retencyjnego na Męcinie, dokonał formalnego przekazania terenu przeznaczonego pod realizację tej inwestycji wykonawcy. Budowa sztucznego zalewu rozpocznie się, gdy tylko pozwolą na to warunki.

To po wybudowaniu autostrady A2 i drogi ekspresowej S5 wraz z węzłami komunikacyjnymi, kolejna inwestycja o historycznym znaczeniu, która w zdecydowany sposób odmieni charakter naszej gminy, podnosząc jej atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów, stanowiąc jednocześnie silny impuls prorozwojowy - informują urzędnicy z Gminy Kleszczewo.

Retencja wód opadowych i wprowadzenie kontroli nad jej zasobami, są niezwykle ważne dla utrzymania wysokiej jakości terenów rolniczych oraz wzbogacenia walorów przyrodniczych naszej gminy - dodają.

Jak informują przedstawiciele gminy budowa zalewu wpisuje się doskonale w działania inwestycyjne gminy prowadzone w otoczeniu przyszłego zbiornika, mające na celu poprawę czystości wód podlegających retencji.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro