Reklama

Protest przeciwko segregacji sanitarnej przeszedł przez Poznań. Zgromadził tłumy

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Akcja odbyła się niemal w stu miastach w Polsce.

W mediach społecznościowych już od kilku dni krążyła informacja o tym, aby spontanicznie się organizować. Do akcji przyłączyło się około 100 miast. W Poznaniu protest przeciwko segregacji sanitarnej, wszelkim formom ograniczeń i obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 zapowiedziano na godzinę 12:00. Uczestnicy spotkali się na placu Bernardyńskim. Przynieśli ze sobą transparenty oraz kilkanaście trumien opisanych "ofiara szczepionki", które nieśli przemierzając ulice miasta.

Takie zapowiadane są między innymi w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Pile, Gliwicach, Łodzi, Jarocinie, Szczecinie. Zgłaszają się zarówno organizacje społeczne, polityczne, jak i osoby niezrzeszone, które sprzeciwiają się segregacji i projektowi nr 1846, który jest procedowany w sejmie. W wysłuchaniu publicznym 5.01.2022 r. sprzeciw wobec projektu wyrazili lekarze, prawnicy, nauczyciele, mundurowi, przedsiębiorcy, pacjenci i rodzice - informowali organizatorzy.

Kolejne posiedzenie sejmu ma się odbyć 26 i 27 stycznia 2022 r., gdzie jak informuje Justyn Socha że STOP NOP, ma się odbyć kolejny protest w celu zablokowania projektu wprowadzającego segregację - dodali.

Pora na bunt wszystkich miast! #StopSegregacji #StopDyskryminacji #Stop1846 #Stop1908 - zachęcała Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP na Facebooku.


  • Aktualizacja
    sobota, 15.01.2022 r., godz. 13.15
    Aktualizacja
    sobota, 15.01.2022 r., godz. 13.15
    Uczestnicy marszu przeszli z placu Bernardyńskiego do Starego Rynku, skąd po krótkiej przerwie wyruszą pod Stary Browar. Jak przekazała Justyna Socha tam planowane są przemówienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro