Reklama
Reklama

Agresywna pacjentka zaatakowała pielęgniarkę. "Została uderzona pięścią w twarz"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

W sprawie interweniowali policjanci.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia. Sprawę opisuje dziś portal grodzisk.naszemiasto.pl. Zespół ratownictwa medycznego został wezwany do jednej z podgrodziskich miejscowości, gdzie pomocy potrzebowała młoda kobieta. 21-latka była agresywna i uderzyła pielęgniarkę.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pielęgniarka, podczas wykonywania czynności ratunkowych, została uderzona pięścią w twarz przez pacjentkę - informuje w rozmowie z lokalnym portalem Łukasz Spieczyński, zastępca kierownika pogotowia ratunkowego w Grodzisku Wielkopolskim.

Na miejsce wezwano policjantów. Pacjentka z pomocą mundurowych trafiła do szpitala. Tam również zachowywała się agresywnie, dlatego funkcjonariusze interweniowali raz jeszcze.
Pielęgniarka złożyła zawiadomienie, że podczas udzielania pomocy medycznej pacjentka, która była pod wpływem środków odurzających, naruszyła jej nietykalność cielesną. Kobieta została uderzona pięścią w twarz. W sprawie został już przesłuchany lekarz pogotowia, który również brał udział w tej interwencji - mówi w rozmowie z portalem grodzisk.naszemiasto.pl Kamil Sikorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Za co może grozić nawet do trzech lat więzienia.
Zarówno funkcjonariusze, jak i personel szpitala przyznają, że nie są to przypadki odosobnione.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro