Reklama
Reklama

Zbliża się termin płatności za odpady. Co jeśli nie mamy jeszcze indywidualnego nr rachunku?

fot. UM Poznań

Jak już wielokrotnie informowaliśmy od 1 stycznia 2022 roku to miasto nadzoruje odbiór odpadów od mieszkańców. Tym samym przestało być członkiem Związku Międzygminnego GOAP. Teraz to miasto będzie odpowiedzialne za odbiór odpadów, a to wiąże się z przejęciem wielu kompetencji w tym zakresie. Kluczową sprawą było między innymi przyjęcie deklaracji śmieciowych od mieszkańców.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wyznaczony termin płatności za odpady to 15 stycznia 2022 r. Jednak, zgodnie z przepisami, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę, to za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniach wolnych od pracy. Oznacza to, że w tym miesiącu termin płatności to 17 stycznia 2022 r . - informują miejscy urzędnicy.

Przypominamy, że osoby, które nie otrzymały indywidualnego numeru rachunku bankowego pocztą lub ePUAP- em, wyjątkowo mogą dokonać płatności na ogólny numer rachunku:
PKO Bank Polski S.A. 62 1020 4027 0000 1302 1697 6010.

W kolejnym miesiącu należy dokonać płatności już na przyznany indywidualny numer rachunku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro