Reklama

Były ksiądz i niedoszła zakonnica skazani za znęcanie się nad dziećmi chcą uniewinnienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Counselling / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Counselling / pixabay.com

Apelacja będzie rozpatrywana w przyszłym tygodniu.

Para z Ostrowa Wielkopolskiego, która przed wzięciem ślubu była mocno związana z Kościołem (on był księdzem, a ona chciała iść do zakonu) została rodziną zastępczą dla 4 dzieci. Z ustaleń śledczych wynikało, że małżeństwo przez 4 lata znęcało się psychicznie i fizycznie nad swoimi podopiecznymi. Dzieci miały być przez opiekunów bite, głodzone, poniżane, musiały też klęczeć w kątach przez długi czas. Straszono je nawet, że zostaną wywiezione do lasu. Sprawą zajęła się prokuratura po tym, gdy jedno z dzieci opowiedziało o swoich przeżyciach pedagogom ze szkoły.

Jak ustalono, do znęcania miało dochodzić pomiędzy 2009 i 2013 rokiem. Już dwa lata później, w 2015, sąd w Kaliszu skazał małżeństwo na 5 lat bezwzględnego więzienia. Para jednak odwołała się od wyroku. Sąd wyższej instancji w 2016 roku uchylił wcześniejszy wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

W 2020 roku zapadł drugi wyrok w sprawie. Małżeństwo ponownie skazano na pięć lat bezwzględnego więzienia, dodatkowo przez 15 lat nie mogą opiekować się małoletnimi ani brać udziału w jakiekolwiek edukacji dzieci. Wyrok nie był prawomocny.

Jak podaje Polsat News, apelacja będzie rozpatrywana w przyszłym tygodniu, konkretnie 20 stycznia. Małżeństwo chce uniewinnienia lub uchylenia sprawy do ponownego rozpoznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro