Reklama
Reklama

Ogólnopolski ranking szkół: mamy jedno z najlepszych techników w Polsce. Dwa poznańskie licea w najlepszej trzydziestce w kraju

ZSK w Poznaniu | fot. zsk.poznan.pl
ZSK w Poznaniu | fot. zsk.poznan.pl

Opublikowano ogólnopolski ranking liceów i techników Perspektyw.

Dane dla Wielkopolski publikowaliśmy już we wtorek, ale nie pojawiły się w nich informacje o miejscach zajętych przez nasze szkoły w ogólnopolskim rankingu. Ten upubliczniono dopiero w środę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Numerem jeden w Wielkopolsce i Poznaniu jest II LO im. im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. Znalazło się na 26. miejscu w ogólnopolskim rankingu i tym samym zanotowało spadek o jedną pozycję w stosunku do roku ubiegłego. Na drugim miejscu znalazło się, podobnie jak przed rokiem, VIII LO im. Adama Mickiewicza. W rankingu ogólnopolskim VIII LO znalazło się tuż za II LO - na 27. lokacie (także spadek o jedno oczko). Ostatnie miejsce na podium w regionie należy do LO św. Marii Magdaleny (42. miejsce w kraju).

W piątce najlepszych liceów w Wielkopolsce są jeszcze II LO Społeczne LO STO z Piły (64. miejsce to gigantyczny awans ze 169. pozycji w roku 2021) oraz I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu. To zanotowało spory spadek - z miejsca 35. w roku 2021 wylądowało na pozycji 76. w tegorocznym zestawieniu.

Co z technikami? Najlepszym w Wielkopolsce i Poznaniu jest niezmiennie Technikum Komunikacji ZSK. W ogólnopolskim rankingu znalazło się na 7. miejscu (tak jak przed rokiem). Drugie miejsce zajęło poznańskie Technikum Łączności, które uplasowało się na 21. miejscu w Polsce (rok temu 10. pozycja). Na trzecim miejscu znalazło się Technikum nr 1 we Wronkach, które zanotowało ogromny awans - dziś jest na miejscu 34. w Polsce, a rok temu było na miejscu 162.

W piątce najlepszych techników w województwie znalazły się jeszcze Technikum nr 1 we Wrześni (rok temu 45. miejsce, dziś 53. w kraju) oraz Technikum z miejscowości Rataje (miejsce 62. w kraju, rok temu nie było go w zestawieniu).

Kto wygrał tegoroczny ranking? Podium jest dokładnie takie jak przed rokiem. Najlepszym liceum w Polsce zostało XIV LO im. Staszica w Warszawie. Na drugiej pozycji uplasowało się Uniwersyteckie LO w Toruniu. Trzecie miejsce należy do XIII LO w Szczecinie.

Najlepszym polskim technikum zostało Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (w ubiegłym roku 3. miejsce). Drugie miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie (rok temu najlepsze w Polsce). Trzecie miejsce należy do Technikum Łączności nr 14 z Krakowa (rok temu 6. pozycja).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro