Reklama
Reklama

Driftują i ścigają się na poznańskich ulicach. "Interwencji policji brak"

fot. Czytelnik / archiwum
fot. Czytelnik / archiwum

Skarżą się mieszkańcy.

- Zwracam się do państwa z prośba o pomoc i interwencję w sprawie nagminnego i niebezpiecznego łamania przepisów drogowych. Problem dotyczy niedawno wybudowanego ronda przy ul. Folwarcznej - os. Przemysława. Wieczorami (zwłaszcza w wolne dni, weekendy) odbywają się tu niebezpieczne i hałaśliwe "drifty". Interwencji policji brak - może poruszenie tej sprawy przez dziennikarzy spowoduje jakiś skutek? Rondo jest bardzo mało uczęszczane, może więc rozwiązaniem byłoby zamontowanie progów zwalniających? Nie spowoduje to zmniejszenia przepustowości ronda, a zapewne uniemożliwi nocne rajdy piratów drogowych - napisała do nas Czytelniczka Maria.

O tym, że w tym rejonie dochodzi do "driftowania" pisaliśmy już w 2020 roku. Wówczas także mieszkańcy informowali nas o problemie. Policjanci przyznali natomiast, że nie dostali takich zgłoszeń. Dziś jest podobnie. - W ostatnim czasie nie mieliśmy żadnych sygnałów o takich incydentach w tym rejonie - mówi Marta Mróz z poznańskiej policji. - Tym bardziej apelujemy do mieszkańców, by zgłaszali takie sytuacje. Mogą zadzwonić pod numer 112, a jeśli nie chcą dzwonić, mogą zaznaczyć lokalizację na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń - zachęca.

Podobne informacje, ale tym razem o wyścigach, docierają do nas z ulicy Cmentarnej. - Od wielu miesięcy na ulicy Cmentarnej odbywają się wyścigi samochodowe. Mam pytanie: gdzie jest policja? I dlaczego nic z tym problemem nie robi - pisze Czytelnik.

I w tym przypadku Marta Mróz przyznaje, że w ostatnich dniach policja nie dostała żadnego zgłoszenia. - Tutaj jednak sytuacja jest nieco inna, ponieważ policjanci wiedzą, że w przeszłości dochodziło tam do nielegalnych wyścigów i odwiedzają ten rejon pod tym kątem - mówi.

W ostatni weekend policjantów informowano o "driftowaniu" w dwóch lokalizacjach. Między innymi w Swadzimiu. - W jednym z tych miejsc zgłoszenie nie zostało potwierdzone, a w drugim wylegitymowano kilka osób - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro