Reklama

Zwłoki częściowo rozebranego mężczyzny na przystanku. Jego koledzy zaproponowali dla siebie karę więzienia

Ulica, przy której znaleziono ciało 19-latka | fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdarzenie, o którym niejednokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu miało miejscu w nocy z 9 na 10 stycznia 2021 roku na przystanku przy ul. Gorzyckiej w Ostrowie Wielkopolskim. Znaleziono tam ciało młodego mężczyzny. Był on częściowo rozebrany, a w toku wstępnych oględzin ustalono, że na jego ciele nie było śladów sugerujących, by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

W toku prowadzonych czynności śledczy ustalili, że 19-latek był pod wpływem alkoholu - miał 4 promile. Koledzy zostawili go na przystanku. Zarzucono im, że wiedząc, iż pokrzywdzony jest w stanie upojenia alkoholowego, co zagraża jego życiu, nie udzielili mu pomocy.

Do sprawy wraca dziś portal TVN24.pl. 24 i 28-latek zaproponowali dla siebie karę, której chcą się poddać bez przeprowadzenie rozprawy. To rok więzienia dla jednego, 10 miesięcy dla drugiego i nawiązki po 4 tys. zł dla pokrzywdzonych. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o skazanie oskarżonych bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie uzgodnionych z nimi kar - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro