Reklama
Reklama

Burmistrz Murowanej Gośliny czeka na przesłuchanie. Nieoficjalnie: miał być pod wpływem alkoholu

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

O swoich nieoficjalnych ustaleniach poinformowało Radio Poznań.

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali we wtorek siedem osób, w tym burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina. Czynności zostały przeprowadzone w związku z toczącym się postępowaniem, na polecenie Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Na tym etapie, z uwagi na to, że czynności są w toku, to wszystkie informacje, które mamy do przekazania - przekazało nam wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak dziś ustalili dziennikarze Radia Poznań burmistrz nie został jeszcze przesłuchany. Burmistrz nie został jeszcze przesłuchany z przyczyn leżących po jego stronie - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej, Łukasz Łapczyński.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze Radia Poznań w chwili zatrzymania burmistrz miał być pod wpływem alkoholu. W dniu zatrzymania, jak i dzień wcześniej nie było go w urzędzie. Według również nieoficjalnych ustaleń radia kolejne sześć zatrzymanych osób to przedsiębiorcy, którzy mieli wykonywać usługi dla gminy. Z częścią z nich przeprowadzono już czynności.

W sieci pojawiło się też oświadczenie radnych opozycyjnych w sprawie aresztowań CBA. Oto jego pełna treść:

"Jako radne jedynego opozycyjnego Klubu Radnych Dynamiczna i Uczciwa Gmina, w związku z licznymi pytaniami od mieszkańców, czujemy się w obowiązku zabrać głos w sprawie dzisiejszych wydarzeń.

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali dzisiaj siedem osób, w tym burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusza Urbańskiego. Czynności zostały przeprowadzone na polecenie Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Jako radne i przedstawicielki mieszkańców możemy powiedzieć, że jest nam bardzo przykro, że nasza gmina ponownie wikłana jest w skandale i afery przez Burmistrza Dariusza Urbańskiego. Oczywiście mamy taką nadzieję, że odpowiednie służby i niezawisły sąd rozstrzygnie tę sprawę, ale jakby się ona nie skończyła, jest to kolejna afera z udziałem burmistrza, która powoduje, że wizerunek naszej gminy jest rujnowany.

Jako przedstawicielki mieszkańców, wyrażamy ubolewanie, że ponownie musimy się wstydzić . Zamiast zdobywać dotacje, realizować inwestycje mamy kolejny skandal. Szkoda i żal, że nasza gmina nie może dynamicznie się rozwijać tylko ciągle serwowane są mieszkańcom powody do wstydu. Może nas teraz czekać chaos i zamieszanie, a jesteśmy w momencie realizacji ważnych spraw dla mieszkańców tj. gospodarka odpadami czy zabieganie o środki zewnętrzne. Na bieżąco będziemy przekazywać informacje o sytuacji w gminie i możliwych scenariuszach kolejnych wydarzeń.

Justyna Radomska - Przewodnicząca Klubu
Elżbieta Walczak - Radna".


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro