Reklama

CBA zatrzymało burmistrza Murowanej Gośliny!

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

Trwa kontrola dokumentów.

- Dotarła do nas informacja, że został dziś zatrzymany burmistrz Dariusz U. i że trwają obecnie czynności odpowiednich służb. Prawdopodobnie nie jest to jedyne zatrzymanie w naszej gminie. Przekażemy informacje jak tylko będziemy wiedzieć więcej - poinformowało na Facebook Stowarzyszenie Wspólna Przyszłość z Murowanej Gośliny.

Z naszych ustaleń wynika, że funkcjonariusze CBA pojawili się w urzędzie. - Potwierdzamy, że funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali dzisiaj siedem osób, w tym burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina. Czynności zostały przeprowadzone w związku z toczącym się postępowaniem, na polecenie Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Na tym etapie, z uwagi na to, że czynności są w toku, to wszystkie informacje, które mamy do przekazania - przekazało nam Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Damian Dubina, szef Biura Promocji i Funduszy Zewnętrznych UMiG w Murowanej Goślinie potwierdza, że funkcjonariusze CBA od rana są w urzędzie. - Trwa kontrola dokumentów. Z moich informacji wynika, że burmistrz jest przesłuchiwany. Kompletowanie dokumentów, o jakie wystąpili funkcjonariusze, będzie trwać do późnych godzin wieczornych - mówi. - Gdy te czynności się zakończą, burmistrz na pewno wyda stosowne oświadczenie - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro