Reklama

Pfizer, Moderna i J&J szykują nowe szczepionki na Covid-19. Mają chronić przed Omikronem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Spencer Davis z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Spencer Davis z Pixabay

Badania mają się rozpocząć jeszcze w styczniu.

Jak podaje money.pl, firma Pfizer wraz z BioNTech pracują obecnie nad dwiema nowymi szczepionkami na Covid-19. Pierwsza ma chronić przed Omikronem, a druga ma być połączeniem dotychczasowej szczepionki i tej ukierunkowanej na Omikrona. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsza szczepionka będzie gotowa w marcu. Jeszcze w styczniu zaplanowano badania kliniczne. W pierwszej kolejności szczepionka ma być używana w USA.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Swoje szczepionki, które mają chronić przed Omikronem, przygotowują też Moderna oraz Johnson&Johnson. Pierwsza ma być gotowa jesienią, a badania także mają ruszyć w styczniu.

Zdaniem ekspertów, aktualnie podawane szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem Covid-19 i nie wiadomo, czy nowe szczepionki będą w ogóle potrzebne.

Tymczasem we wtorek do 7 milionów Polaków zaszczepionych dawką przypominającą ma trafić SMS od Ministerstwa Zdrowia. - Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie Covid-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia - brzmi treść SMS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro