Reklama
Reklama

Rusza kolejna edycja akcji ZKZL "Mieszkanie do remontu". Do wzięcia 25 lokali

fot. ZKZL
fot. ZKZL

To mieszkania od małych do bardzo dużych.

Tylko w ubiegłym roku dzięki akcji "Mieszkanie do remontu" 60 rodzin zyskało nowe lokum. Przed nami pierwsza edycja tegorocznej akcji, w której do wyboru jest 25 mieszkań do remontu. - Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 189 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla swoich potrzeb - wyjaśnia Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Mieszkania znajdują się m.in. przy ulicach Ratajczaka, Słowackiego, Święty Marcin czy Al. Marcinkowskiego. Najemcy będą mieć maksymalnie pół roku na wyremontowanie lokalu. W tym czasie nie płacą czynszu, a następnie podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Kto może wziąć udział w programie? Osoby, które nie mogą dostać kredytu w banku na mieszkanie i nie stać ich na wynajem na rynku komercyjnym. - Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej - dodaje.

Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
110.44 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro