Reklama

Spore utrudnienia na Łazarzu przez awarię kanalizacyjną. "Poznań nie jestem miastem dla krecików, a dla ludzi"

Do awarii doszło w tym rejonie | fot. Google Street View
Do awarii doszło w tym rejonie | fot. Google Street View

Doszło do niej w poniedziałek wieczorem na ulicy Chociszewskiego.

- Mam serdeczną prośbę o zbadanie tematu dlaczego dziś ulica Chociszewskiego jest zamknięta. To spowodowało ogromne korki na Hetmańskiej, a na samej ulicy ludzie zawracali i było bardzo nerwowo. Naprawdę Poznań nie jest miastem dla krecików, a dla ludzi i ta liczba utrudnień zaczyna być troszkę irytująca - napisał do nas Widz WTK.

Zofia Koszutska-Taciak z Aquanetu przyznaje, że w poniedziałek wieczorem na ulicy Chociszewskiego 37 doszło do awarii kanalizacyjnej. Część ulicy (na wysokości miejsca awarii) jest wyłączona z ruchu, przez co w okolicy tworzą się spore korki - także na ulicy Hetmańskiej, szczególnie na jezdni prowadzącej w kierunku Reymonta. - Awaria wynikała z nieszczelności kanału ogólnospławnego przebiegającego w ul. Chociszewskiego. We wtorek najprawdopodobniej zakończą się prace związane z zasypaniem i zagęszczeniem miejsca awarii i będzie można od środy przystąpić do tymczasowego odtworzenia nawierzchni. Prace potrwają najprawdopodobniej do końca tygodnia - mówi Koszutska-Taciak.

W związku z wyłączeniem z ruchu fragmentu ulicy Chociszewskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Szymborską, trasę zmieniły autobusy linii nr 164. - Autobusy linii 164 jadące w kierunku Puszkina kursują objazdem ulicami Reymonta i Wyspiańskiego. Autobusy pomijają przystanki "Szymborska", "Chociszewskiego" i "Sczanieckiej", które są nieczynne, a przystanek "Wyspiańskiego" jest przeniesiony z ul. Matejki na ul. Wyspiańskiego przy skwerze Focha. Autobusy jadąc w kierunku Kaczej jadą trasą bez zmian. Przepraszamy za utrudnienia oraz zapraszamy do skorzystania z komunikacji tramwajowej na Reymonta i Głogowskiej. Zmiany obowiązują do dowołania - podaje MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro