Reklama
Reklama

Wyrok za wyłudzanie majątku zabużańskiego

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał 6 osób, które uczestniczyły w wyłudzaniu od Skarbu Państwa majątku (o wartości 7 milionów złotych). Skazani posługiwali się sfałszowanym zaświadczeniem o mieniu zabużańskim.

6 mężczyzn otrzymało wyroki. 5 z nich spędzi w więzieniu od pół roku do 3 lat, a jeden - Janusz O. został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat.

Skazani działali w latach 1997-98.Dzięki fałszywemu zaświadczeniu i zeznaniom świadków o zabużańskim mieniu, które rzekomopozostawili na Ukrainie, otrzymalistosowne dokumenty. Dawały one możliwość ubiegania się o majątek wartości ponad miliarda złotych. Dokumenty wydały Urząd Rejonowy w Poznaniu i urząd w Grodzisku Wlkp., biorąc pod uwagę wycenę rzeczoznawcy.

Dwa zaświadczenia umożliwiły Stanisławowi P.i Marii T. (która zmarła w czasie trwania procesu) uzyskanie nieruchomości na łączną sumę 1 miliarda 61 milionów złotych. Mężczyzna i kobieta podawali się za spadkobierców właściciela ziemskiego z terenów Ukrainy. Dzięki fałszywym dokumentom udało im się nabyć nieruchomości m.in. w Szczecinie, Siematyczachi Żarach za łączną kwotę 7 milionów złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro