Reklama
Reklama

Duży zakład w Wielkopolsce do zamknięcia

Zakład we Wrzącej | fot. henkel.pl

Chodzi o zakład firmy Henkel we Wrzącej na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Obecnie w naszym kraju działa 5 zakładów firmy Henkel, w tym ten we Wrzącej na trasie pomiędzy Trzcianką i Piłą. Jak podaje portal asta24.pl, w poniedziałek Henkel poinformował, że w planach ma zamknięcie tego zakładu. Ma to następować stopniowo w ramach wygaszania produkcji.

W wielkopolskim zakładzie produkowana jest chemia budowlana. W przyszłości produkcja ma się odbywać jedynie w dwóch zakładach na terenie kraju - na Dolnym Śląsku (Dzierżoniów) i w województwie świętokrzyskim (Stęporków). - Decyzja ta ma na celu poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz polepszenie efektywności kosztowej i jakości obsługi klientów - wyjaśniła firma.

Nie podano ile osób straci pracę po zamknięciu zakładu we Wrzącej, wiemy jednak, że we wszystkich 5 fabrykach Henkel w Polsce pracuje obecnie około 1000 osób. W dwóch wymienionych w poprzednim akapicie zakładach po reorganizacji powstanie 40 nowych miejsc pracy. Praca będzie tam proponowana pracownikom z Wrzącej, ale z pewnością nie będzie to łatwa decyzja. Z Wrzącej do Dzierżoniowa jest około 300 kilometrów, a do Stąporkowa około 450 kilometrów.

- Odchodzącym pracownikom Henkel zaoferuje pakiety odpraw i świadczeń, których wysokość znacząco przekroczy wymogi polskiego prawa - cytuje informacje od Henkel Polska portal asta24.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro