Reklama

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w czołówce najlepiej wyszczepionych uczelni w kraju

Inauguracja roku akademickiego, zdjęcie ilustracyjne | fot. fb / Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Inauguracja roku akademickiego, zdjęcie ilustracyjne | fot. fb / Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

W opublikowanych danych dotyczących szczepień przez Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy, uczelnia zajmuje jedno z czołowych miejsc.

Studenci kierunków polskojęzycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego są wśród 3 najlepiej wyszczepionych populacji wszystkich uczelni w Polsce (blisko 400 uczelni) - 95,3% to osoby w pełni zaszczepione, a doktoranci to w 97,3% w pełni zaszczepione osoby - to jest najlepszy wynik w Polsce.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu aktywnie zachęcał społeczność do szczepień, organizując od początku szczepienia dla studentów i pracowników.

Wiemy, że szczepienia przeciw COVID-19 to ważny element strategii w walce z pandemią. Choć nie dają 100% gwarancji przed zachorowaniem, to istotnie zmniejszają ryzyko ciężkiego przejścia COVID-19 oraz długotrwałych skutków ubocznych. Dlatego też nadal apelujemy do wszystkich niezdecydowanych, wzorem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, SZCZEPMY SIE! - informuje dr n med. Rafał Staszewski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro