Reklama
Reklama

Zabrali z koczowiska Romów "jednego trupa", psy, koty i świnie

fot. Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju
fot. Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju

Chodzi o interwencję Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju.

W sobotę 8 stycznia inspektorzy współpracujący z Fundacją Mondo Cane wzięli udział w interwencji przy ul. Lechickiej w Poznaniu, gdzie znajdują się koczowiska Romów.

Skoro My Polacy musimy przestrzegać prawa w Polsce to dlaczego tego samego prawa NIE MUSZĄ PRZESTRZEGAĆ CUDZOZIEMCY?! - zadaje pytanie Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju i apeluje do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka - Przedstawiciele Urzędu Miasta, MOPRU wiedzą o procederze zabijania świń w okrutny, zabroniony prawem polskim sposób przez mieszkańców Koczowiska w Poznaniu przy ul. Lechickiej! Dlaczego mieszkańcy tego miejsca mogą palić w "piecach" czym chcą a z kominów biały dym aż gryzie w oczy, jakby Papieża wybierali co godzinę!!! Dlaczego mogą załatwiać swoje potrzeby WSZEDZIE, tylko nie w toaletach, niosąc zagrożenie epidemiologiczne!! Dlaczego zwierzęta tam żyjące w tym świnie, psy, koty, kury gęsi nie są chronione prawem polskim?

Fundacja twierdzi, że urzędnicy wiedzą o tym procederze i pozwalają na niego. Poinformowali również, że zebrali wystarczającą ilość dowodów, aby móc poczynić działania w tej sprawie.

Dość łamania prawa, krzywdy zwierząt i ludzi! Ta świnia została zabita podczas naszego pobytu tam na miejscu. Było nas kilkadziesiąt osób! A oni potrzebowali na to chwili. Byłam z nią żywą o 12:20! Dali nam psa abyśmy Go odniosły do auta... Myślałam, że z dobrej woli a Oni chcieli się nas pozby, o 13:00 już nie żyła. Miała zwyczajnie podcięte gardło. Nie była ogłuszona niczym. Jej 6 prosiąt, które żyły z Nią w tym samym "kojcu" widziały wszystko, czuły...były sparaliżowane strachem. Została krew - napisała na portalu społecznościowym członkini Fundacji.

Schronisko dla zwierząt w Gaju zapowiedziało, że ciało świni zabezpieczyli jako dowód w sprawie. Podczas sobotniej interwencji, która trwała od 10:00 do 18:00 odebrano z koczowiska Romów łącznie 14 psów, 6 kotów, 7 świń i jednego trupa świni. Fundacja wraz ze współpracownikami zapewnia podjęcie kolejnych kroki prawnych względem osób, które dopuściły się zaniedbania zwierząt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro