Reklama
Reklama

Straż miejska "gna" na czerwonym świetle za obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. "Wszczęto postępowanie wyjaśniające"

fot. Poznański Trójkąt Bermudzki / FB
fot. Poznański Trójkąt Bermudzki / FB

Do zdarzenia doszło w niedzielę na ulicy Estkowskiego.

Nagranie pojawiło się na facebookowym profilu Poznański Trójkąt Bermudzki opatrzone komentarzem "Ucieczka matki boskiej częstochowskiej przed grupą realizacyjną straży miejskiej". Widać na nim, jak auto, które transportowało obraz Matki Bożej Jasnogórskiej przejeżdża przez skrzyżowanie Estkowskiego / Garbary na czerwonym świetle. Tuż za nim przejeżdża radiowóz straży miejskiej.

Zapytaliśmy w straży miejskiej o ten incydent. - W związku z opublikowanym na FB zapisem video z przejazdu radiowozu SMMP przez skrzyżowanie "na czerwonym świetle" informuję, że zostało w tej sprawie wszczęte wewnętrzne postępowanie wyjaśniające - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik SM. - Jednocześnie, biorąc pod uwagę fakt, że zachodzi podejrzenie popełnienia wykroczenia będącego poza uprawnieniami straży, zwrócimy się z zapytaniem do KMP w Poznaniu, czy wpłynęło od świadka zdarzenia zgłoszenie i czy na tej podstawie wszczęto w tej sprawie postępowanie - dodaje.

Przypomnijmy, że w niedzielę w Poznaniu odbyła się uroczystość zakończenia peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro