Reklama
Reklama

Przed nami kilka dni z mrozem. Powietrze w Poznaniu coraz gorsze

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

A mróz oznacza, że będzie jeszcze gorzej.

Spadek temperatur zawsze oznacza większe zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. Powód? Intensywniej ogrzewane domy i mieszkania. W poniedziałek termometry w Poznaniu będą pokazywać od -6 do maksymalnie 0 stopni, we wtorek od -6 do -2 stopni, a w środę ponownie maksymalnie 0. Obecnie temperatura odczuwalna jest niższa i wynosi około -10 stopni.

Z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wynika, że obecnie stężenie PM10 na Polance to 61,4 µg/m3, a na Dąbrowskiego 66,9 µg/m3. To wynik "umiarkowany". Przypomnijmy, że średnia dobowa dla stężenia PM10 w powietrzu nie powinna przekraczać 50 µg/m3.

Z ekoprognozy dla Poznania wynika, że w poniedziałek dobowe stężenie pyłu PM10 w mieście wyniesie 68 µg/m3. Jeszcze gorzej ma być we wtorek - wówczas dobowe stężenie ma wynieść 72 µg/m3.

Choć w poniedziałek nie wprowadzono zakazu stosowania źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe, które nie spełniają wymagań Ekoprojektu (piec, kocioł lub kominek) miasto zaleca, by "powstrzymać się przed spalaniem paliw stałych".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
10℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
7.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro