Reklama
Reklama

Strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki, wystarczy złożyć wniosek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Już wielokrotnie na łamach naszego portalu pisaliśmy o apelu służb, które prosiły o niewykorzystywanie zamarzniętych akwenów jako lodowisk. Jednocześnie Straż Pożarna zachęcała do zgłaszania miejsc, w których można stworzyć bezpieczne ślizgawki. W tym roku będzie podobnie.

Strażacy jak co roku włączają się do akcji "Bezpieczne lodowiska". Wystarczy zwrócić się pisemnie do straży pożarnej, wówczas najbliższa jednostka przyjedzie i bezpłatnie wyleje takie lodowisko. Jednym z warunków jest to, że powierzchnia, na której ma powstać lodowisko musi być odpowiednio zabezpieczona tak, by woda się z niej nie wylewała. Teren musi być też równy i bezpieczny. Strażacy udzielają wsparcia w utworzeniu lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska - przypomina mł. bryg. Lucyna Rudzińska

Należy zaznaczyć, że za bezpieczeństwo korzystających z lodowiska odpowiada jego organizator.

Jak zwykle takie rozwiązania mają być alternatywą do niebezpiecznych zabaw się na zamarzniętych akwenach. Tym bardziej, że już niebawem w Wielkopolsce rozpoczynają się ferie zimowe. Oczywiści najważniejszym warunkiem jest pogoda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro