Reklama
Reklama

Darowizny PKP PLK trafiły również do stowarzyszenia z Poznania. "Dostarczą informacji o historii i technice kolejowej"

fot. PKP PLK

Wagony platformy oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym to ostatnie darowizny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dla szkół i stowarzyszeń w minionym roku.

Darowizny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. są ciekawymi eksponatami muzealnymi , promują kolejowe tradycje, przypominają historię żelaznych dróg, sprzyjają utrzymaniu i rozwojowi historycznych kolejek. Ostanie w tym roku darowizny PLK trafiły do Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu, Toruńskiej Kolejowej Izby Tradycji oraz Wielkopolskiego Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa w Poznaniu.

Pielęgnowanie pamięci o historii kolejnictwa w Polsce to niezwykle ważne zadanie. Wspieramy przekazywanie nieużywanych elementów taboru oraz urządzeń kolejowych. Dzięki darowiznom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., przedmioty które nie pełnią już swojej roli na sieci kolejowej stają się atrakcją i źródłem informacji o historii kolei - mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Wielkopolskie Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa w Poznaniu otrzymało sygnalizatory przejazdowe. Dwa urządzenia zostaną umieszczone w izbie muzealnej w Stęszewie. Po odnowieniu i uruchomieniu sprzęt z linii kolejowej Wrocław - Poznań będzie częścią ekspozycji. Urządzenia "dostarczą" informacji o historii i technice kolejowej. To już druga darowizna PLK dla stowarzyszenia z Poznania. Organizacja otrzymała wcześniej urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Już jest prezentowana nastawnica mechaniczna ze stacji Poznań Wola - przekazuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały ponad 100 darowizn instytucjom, które dbają o historię i tradycję kolei.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro