Reklama
Reklama

Ciemność na Jurackiej i Krzywoustego była przyczyną zawiśnięcia auta na torowisku?

fot. Czytelnik Tomasz
fot. Czytelnik Tomasz

O sytuacji poinformował nas Czytelnik Tomasz.

Po zmroku, który zimą zapada znacznie szybciej, według relacji pana Tomasza, skrzyżowanie ulic Jurackiej i Krzywoustego staje się ciemne tak bardzo, że kierowcy nie widzą przechodniów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dzień dobry, proszę zainteresować się sytuacją przy skrzyżowaniu ulicy Jurackiej i Krzywoustego. Całe skrzyżowanie tonie w ciemnościach. Wytyczono nieoświetlone i słabo oznaczone przejścia dla pieszych przez co kierowcy w ostatniej chwili widzą przechodniów. Zaznaczam, że jest to przejście bardzo uczęszczane, ponieważ prowadzi z Osiedla Piastowskiego do przystanku autobusowego i na druga stronę ul. Krzywoustego. Słabe oświetlenie skrzyżowania było tez prawdopodobnie przyczyną zawiśnięcia auta na torowisku i przerwy w kursowaniu tramwajów w tym tygodniu. Po zmroku mogło wydawać się, że jest w tym miejscu przejazd przez tory w kierunku centrum, był w tym miejscu przed remontem. Plastikowe szykany ustawiono dopiero po tym zdarzeniu. Czy naprawdę naszego miasta nie stać, aby tymczasowe przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Jurackiej/Krzywoustego zostały oświetlone? Czy czekamy na tragedię?

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje na swojej stronie, że prowadzi działania w dziedzinie oświetlenia ulicznego, mające zapewnić jak najlepsze warunki oświetleniowe dla użytkowników dróg przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i emisji substancji mających wpływ na środowisko. I przypomina, iż awarie należy zgłaszać na wskazane numery tel.

całodobowo - tel. 61 88 45 777 Enea Oświetlenie Sp. z o.o.

całodobowo - tel. 606 482 651 konserwator oświetlenia drogowego w administracji ZDM


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro