Reklama

Rysica zamieszkała pod Złotowem. "Czekamy jeszcze na niedźwiedzie"

fot. Tomasz Konieczny
fot. Tomasz Konieczny

Wilki, łosie i rysie już są.

Leśnicy z Nadleśnictwa Złotów pochwalili się na Facebooku zdjęciem rysia zaobserwowanego na terenie Borów Kujańskich. - Wilki zadomowiły się w złotowskich lasach na dobre. Łosia też można spotkać, chociaż nie przez cały rok. Żubry są niedaleko, bo w Nadleśnictwie Jastrowie. Teraz przyszedł czas na rysia. Jeden osobnik z obrożą GPS został stwierdzony w Borach Kujańskich. Czekamy jeszcze na... niedźwiedzie - napisali.

Ryś z obrożą na szyi okazał się być rysicą. Zwierzę od kilku dni jest widywane w tej samej okolicy. - Leśniczy Robert zlokalizował nawet miejsce, w którym ten sprytny kot skrzętnie ukrył swoją ofiarę. Drapieżnik upolowaną łanię daniela dokładnie przykrył warstwą mchu i ściółki, przez co truchło nie było widoczne dla padlinożernych ptaków - dodali.

Rysica Biała, bo tak się nazywa, ma dwa lata. Na wolność wypuszczono ją pół roku temu w rejonie poligonu w Drawsku. To około 120 kilometrów od miejsca, w którym jest widywana. Na wolność trafiła w ramach projektu "Powrót rysia do północno-zachodniej Polski" prowadzonego przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
26.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro