Reklama
Reklama

Wielkopolska: firmy zwalniają pracowników

Produkcja w zakładach Volkswagena stoi, w marcu upadłość ogłosi jedna z najstarszych fabryk produkujących meble w Polsce - Swarzędz Meble S.A., w Murowanej Goślinie 120 osób straci pracę w fabryce materacy. Kryzys finansowy zatacza coraz większe kręgi w Wielkopolsce.

Do dziś wstrzymana była produkcja w zakładach Volkswagena. Większość pracowników była na urlopach. Pracownicy zatrudnieni na stałe nie muszą się narazie obawiać, ale ci, z których firma zatrudnia przez Agencję Pracy Tymczasowej muszą liczyć się z utratą pracy. Volkswagen nie przedłuży z nimi umów.W ten sposób zatrudniony jest w Volkswagenie średnio co dziesiąty pracownik. Pracownicy udadzą się na przymusowe urlopy również w ostatnim tygodniu lutego.

Gorsza sytuacja zaistniała w firmie Swarzędz Meble SA. Fabryka planuje ogłosić upadłość likwidacyjną w marcu. Akcje spółki spadły z 13 groszu do 5 groszy, dlatego zarząd nie widzi sensu w kontynuowaniu działalności. W marcu odbędzie się spotkanie akcjonariuszy, na którym zapadnie decyzja o ogłoszeniu upadłości. W firmie pracuje około 400 osób.

Kolejne złe wieści napływają z Murowanej Gośliny. Firma Hilding Polska, która zajmuje się produkcją materacy, zwalnia 120 pracowników. Wszystko spowodowane jest spadkiem zapotrzebowania na produkty firmy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro