Reklama
Reklama

Będą pikietować przeciwko "lex Czarnek"

fot. Przemysław Czarnek FB

Pikieta rozpocznie się o 16.00 przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu.

W ramach pikiety odbędzie się "symboliczne przybicie 3 tez do drzwi Kuratorium Oświaty w Poznaniu". Trzy tezy to wolna szkoła, wolni ludzie, wolna Polska. - Edukacja i równy do niej dostęp to filary demokracji, a zmiany systemowe nie mogą odbywać się w niedemokratyczny sposób, z lekceważeniem sprzeciwu mniejszości parlamentarnej i strony społecznej. Edukacja wymaga reformy, która zapewni Polsce warunki rozwoju cywilizacyjnego. Taka reforma musi być poprzedzona wielośrodowiskowym namysłem i debatą nad kierunkami zmian i wypracowaniem ich. Wszystkie zainteresowane środowiska społeczne i polityczne muszą stworzyć edukacyjną umowę społeczną. #LexCzarnek nie służy ani dobru ucznia, ani rozwojowi cywilizacyjnemu Polski - wyjaśniają organizatorzy.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

To preludium do tego, co ma się wydarzyć we wtorek w Warszawie. O 15.00 przed budynkiem Sejmu RP zacznie się ogólnopolski protest. Tego dnia w Sejmie zaplanowano "podejście drugie do pierwszego czytania" zmiany prawa oświatowego "lex Czarnek". - Nie zgadzamy się na zmianę prawa oświatowego, która ma uczynić ze szkoły narzędzie inżynierii społecznej, modelującej młode pokolenie na potrzebę partii rządzącej. Mówimy NIE upartyjnieniu szkoły, poddaniu jej obsesyjnej kontroli kuratorów i ministra Czarnka, zastraszaniu dyrektorów, nauczycieli, odebraniu wpływu rodzicom i indoktrynowaniu naszych dzieci - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro