Reklama

Koniec przejazdu przez torowisko na Milczańskiej. Będzie nowy na (zupełnie nowej) Kaliskiej

Nowy przejazd przez torowisko w rejonie salonu samochodowego i Posnanii | fot. PIM
Nowy przejazd przez torowisko w rejonie salonu samochodowego i Posnanii | fot. PIM

Prace mają się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Choć w miejscowy planie zagospodarowania przestrzennego informacja o zlikwidowaniu przejazdu przez torowisko tramwajowe w ciągu ulicy Milczańskiej widnieje od dawna, dla wielu ta informacja może być zaskakująca. Nie jest tajemnicą, że przejazd w tym miejscu nie należy do najbezpieczniejszych i miasto w ramach przebudowy torowiska pomiędzy osiedlem Tysiąclecia oraz skrzyżowaniem Jana Pawła II / Kórnicka musi zapewnić mieszkańcom alternatywę dla zamykanego przejazdu.

Tą alternatywą ma być zupełnie nowy przejazd przez torowisko, który pojawi się na zupełnie nowym odcinku ulicy Kaliskiej. Ten powstanie tuż za salonem samochodowym patrząc od ulicy Jana Pawła II (widać to na wizualizacjach).

Przejazd na Milczańskiej zostanie zlikwidowany. Możliwość pokonania torowiska będą tu mieć jedynie rowerzyści i piesi. Lokalizację zmieni też dzisiejszy przystanek "Polanka". Ma zostać przesunięty bliżej dzisiejszego przejazdu przy Milczańskiej. Nowością będzie kolejny przystanek tramwajowy, który pojawi się w połowie drogi pomiędzy Os. Tysiąclecia i przesuniętym przystankiem "Polanka".

W ramach tej inwestycji wymienione zostanie torowisko na całym odcinku, przebudowany zostanie przystanek "Osiedle Tysiąclecia" (w końcu zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością przez wybudowanie tu podjazdu na ulicę Piaśnicką), pojawią się też ścieżki rowerowe i nowe chodniki. Także wzdłuż trasy - o tym, że chodnik pomiędzy Polanką i os. Tysiąclecia czeka na remont nie trzeba mówić nikomu, kto choć raz tamtędy szedł.

Miasto jest zdeterminowane, by prace rozpocząć jak najszybciej (ma to nastąpić w drugiej połowie roku), wkrótce ogłoszony ma zostać przetarg na wybór wykonawcy prac. Całość ma się zakończyć w 2023 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro