Reklama
Reklama

Donald Tusk na Nowy Rok życzy ciepłej wody w kranie i ciepłego kaloryfera. "Premierze Morawiecki! Czy wyście tam powariowali?!"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Były premier wymienia osoby z poszczególnych miejscowości i mówi, o ile więcej zapłacą za rachunki.

Donald Tusk nagrał nietypowe życzenia noworoczne, w których nawiązał do drakońskich podwyżek gazu, które mają wynieść nawet do 54%.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W normalnych czasach po prostu złożyłbym państwu życzenia: świetnej zabawy sylwestrowej, sylwestra marzeń, szczęśliwego Nowego Roku. Ale to nie są normalne czasy. Właśnie dzisiaj dotarły do nas informacje ze spółdzielni mieszkaniowych, jak naprawdę będą wyglądać podwyżki cen gaz - powiedział Tusk w filmie z życzeniami noworocznymi.

-Mamy adres samotnej pani emerytki w Wawrze przy ul. Włókienniczej. Lokal ma 54 m2. Płaciła w grudniu, i tak dużo, 195 złotych, a wiecie ile w styczniu ma zapłacić? 1609 złotych. To jest podwyżka o 825% - grzmiał Tusk.

Wymienił również parę emerytów z Warszawy przy ul. Dymnej 25, którzy za gaz płacili dotychczas 231 złotych, a po podwyżkach zapłacą 1500 złotych, co stanowi podwyżkę o 650%.

Czy wyście powariowali? Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek - podsumował Tusk. Zwrócił się również z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego informując, że ma przygotowaną ustawę gazową i przekaże ją już po Nowym Roku pod warunkiem, że premier Morawiecki obieca wycofanie podwyżek za gaz.

Nigdy nie myślałem, że będę na Nowy Rok życzył ciepłej wody w kranie i kaloryferach, ale takie mamy czasy - tymi słowami Donald Tusk zakończył życzenia.

Podwyżki cen za gaz nie ominęły również okolic Poznania. O horrendalnych podwyżkach sięgających do 170% w Tarnowie Podgórnym pisaliśmy tutaj


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro