Reklama
Reklama

GIS publikuje rekomendacje dla organizatorów imprez sylwestrowych: z klientami powinni pracować zaszczepieni lub ozdrowieńcy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ktphotography / pixabay.com

Rad jest więcej.

Choć obecnie kluby muzyczne i dyskoteki są nieczynne ze względu na pandemię, w Sylwestra i Nowy Rok imprezy będą mogły się w nich odbywać. Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendacje dla organizatorów imprez.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Można się z nich dowiedzieć, że w każdym klubie powinna być wybrana osoba lub zespół osób, które zajmą się zachowaniem procedur przeciwepidemicznych. Dodatkowo konieczne jest posiadanie danych pracowników, by w razie konieczności móc się z nimi skontaktować po imprezie. - Zapewnienie aby, zwłaszcza bezpośrednio z klientem, pracowały wyłącznie osoby posiadające aktualny paszport covidowy (aktualny certyfikat szczepień, status ozdrowieńca nie starszy niż 180 dni) - podaje GIS.

Pracownicy mają nosić maseczki i dezynfekować ręce, a także możliwie bezkontaktowo obsługiwać gości. Organizator powinien też zweryfikować na wejściu liczbę osób zaszczepionych i niezaszczepionych poprzez sprawdzenie certyfikatów covidowych lub wyniku testu.

Miejsca, w których odbywać się będą imprezy, mają być wietrzone, a gościom powinna zostać udostępniona możliwie największa liczba toalet. Pracownicy powinni mieć osobne toalety.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro