Reklama

GIS publikuje rekomendacje dla organizatorów imprez sylwestrowych: z klientami powinni pracować zaszczepieni lub ozdrowieńcy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ktphotography / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ktphotography / pixabay.com

Rad jest więcej.

Choć obecnie kluby muzyczne i dyskoteki są nieczynne ze względu na pandemię, w Sylwestra i Nowy Rok imprezy będą mogły się w nich odbywać. Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendacje dla organizatorów imprez.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Można się z nich dowiedzieć, że w każdym klubie powinna być wybrana osoba lub zespół osób, które zajmą się zachowaniem procedur przeciwepidemicznych. Dodatkowo konieczne jest posiadanie danych pracowników, by w razie konieczności móc się z nimi skontaktować po imprezie. - Zapewnienie aby, zwłaszcza bezpośrednio z klientem, pracowały wyłącznie osoby posiadające aktualny paszport covidowy (aktualny certyfikat szczepień, status ozdrowieńca nie starszy niż 180 dni) - podaje GIS.

Pracownicy mają nosić maseczki i dezynfekować ręce, a także możliwie bezkontaktowo obsługiwać gości. Organizator powinien też zweryfikować na wejściu liczbę osób zaszczepionych i niezaszczepionych poprzez sprawdzenie certyfikatów covidowych lub wyniku testu.

Miejsca, w których odbywać się będą imprezy, mają być wietrzone, a gościom powinna zostać udostępniona możliwie największa liczba toalet. Pracownicy powinni mieć osobne toalety.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro